1

Емоційне вигорання – це виснаження нервової системи, що призводить до втрати мотивації до дій та хронічно поганого настрою.

Три основних симптоми емоційного вигорання:

  • Почуття виснаження або втоми: призводить до порушення сну, зниження імунітету, проблем із концентрацією.
  • Інтелектуальна й емоційна дистанція з роботою: відчуття негативу та цинізму відносно ситуацій, пов'язаних із роботою, відірваність від колективу, відсутність мотивації, негативне сприйняття реальності.
  • Зниження професійної ефективності: внаслідок цього розвивається відчуття неспроможності, з'являються сумніви у власних здібностях і компетентності.

Поради практичного психолога:

Як уникнути «емоційного вигорання»

  1. Ставте перед собою досяжні цілі (не звалюйте на себе все підряд. Умійте відмовлятися від тих завдань, які ви не зможете виконати, оскільки не встигнете або це відніме занадто багато сил)
  2. Піклуйтеся про свій відпочинок (знаходьте час, хоча б трішки протягом дня, для того, щоб попити чаю та відволіктися)
  3. Навчіться відволікатися та переключатися (перш за все, важливо чітко усвідомити і щиро повірити в те, що не зводиться все ваше життя тільки до проблем на роботі. Людина не живе тільки роботою і тільки заради неї! Скільки ще чудового є в вашому житті: діти, близькі, родичі, друзі, улюблені книги та фільми, природа)

Діліться почуттями (зі своїми близькими або з подругою, а можливо, з колегою по роботі, якому довіряєш. Загалом, просто поговорити з кимось, у народі «виговоритися», означає позбавитися від тієї напруги, що заважає жити. Адже якщо мовчати, то це все накопичується всередині)