Стандарт підготовки

Освітньо-професійна програма підготовки (ОПП)

Освітня програма профільної загальної середньої освіти (ОП)

Навчальний план (НП)

2023

2023 2023

2022

2022

2022

2021

2021

2021

2020

2020

2020

 

Катеринчак   

Катеринчак Юрій Сергійович – завідувач відділення, викладач спецдисциплін «Лісозахист», «Механізація лісового господарства», «Лісові культури і лісомеліорація»

Тел.: 0680456903

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.



Починалось все, тепер уже в далекому 1954 році, зі створення невеликого, навіть за тогочасними мірками, агролісомеліоративного технікуму. Для багатьох непосвячених в тонкощі роботи залізничного транспорту важко зрозуміти чому саме агролісомеліораторів повинні готувати в суто технічному закладі. Ліс і залізничний транспорт – поняття на перший погляд несумісні. Але це далеко не так. Справа в тому, що щільна смуга захисних насаджень уздовж колії не тільки зменшує загрозу занесення залізничного полотна снігом чи піском, а й зменшує швидкість вітру, що позитивно впливає на рух поїздів. Отже виникала потреба обсаджувати колії деревами та чагарниками для зменшення негативного впливу на залізничні шляхи негативних природних факторів.

За період роботи відділення підготовлено більше 3000 молодших спеціалістів кваліфікації «технік лісового господарства» як за денною, так і за заочною формами навчання.
За час навчання у коледжі випускники здобувають високий рівень професійної підготовки в галузях лісівництва, лісових культур і лісомеліорації, захисного лісорозведення, захисту і охорони лісу, лісової таксації і лісовпорядкування, лісокористування, економіки та організації лісового господарства. Крім кваліфікації молодшого спеціаліста студенти отримують також робітничу професію лісоруба або озеленювача.

Сьогодні функціонування спеціальності забезпечують сучасно обладнані лабораторії, та кабінети, навчальні майстерні, лісорозсадник, комп’ютерний клас. Підготовку фахівців здійснює науково-педагогічний колектив, викладачі-методисти, викладачі вищої категорії, які мають великий досвід роботи на педагогічній ниві.

Студенти відділення беруть активну участь у природоохоронній діяльності, акціях, які проводяться з метою охорони і покращення стану довкілля. Так щороку в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» студентськими руками висаджується 3-4 га лісу.

Випускники спеціальності працюють на підприємствах Укрзалізниці, в системі лісового господарства України та в інших галузях народного господарства України на посадах від робітників до керівників підприємств. Ряд випускників спеціальності продовжили освіту у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації.

Гордістю навчального закладу є випускники спеціальності, які здобули наукові звання і ступені. Серед них –
Василь Петрович Рябчук – випускник 1959 року, доктор сільськогосподарських наук, професор, працює завідувачем кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України, член спілки письменників України.

Василь Оксентійович Рибак - доктор сільськогосподарських наук, відмінник лісового господарства України, Заслужений працівник сільського господарства України . Автор і співавтор понад 70 наукових та науково-методичних праць, у тому числі 5 монографій, нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України, трудовою відзнакою «Знак Пошани» Міністерства аграрної політики України, почесним знаком «За 30 років бездоганної служби в державній лісовій охороні України».

Ряд випускників спеціальності займають керівні посади на підприємствах Укрзалізниці, у Державних підприємствах лісового господарства України та ВОКСЛП «Віноблагроліс»:
Куляжко Петро Федорович – начальник Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень Південно-Західної залізниці;
Ющинський Тарас Вікторович – директор ДП Хмільницьке лісове господарство;
Дяченко Валерій Миколайович – директор ДП Чечельницьке лісове господарство;

Робота фахівців лісового господарства цікава і надзвичайно важлива, особливо сьогодні, коли Україна переживає екологічну кризу, коли питання підвищення лісистості країни, збереження та підвищення продуктивності лісів, виконання лісами та лісосмугами захисних функцій, першочергово стоять на порядку денному.

стор.2 31

Л3Л4Л5

205 1 205 2

205 3 205 4