Фемінізм як ідея рівності бере свої витоки ще з XVIII століття, тоді жінки вперше відкрито виступили за право голосу, освіту та участь у суспільному житті. З того часу фемінізм допоміг досягти безлічі змін, які сьогодні здаються нам звичними: право на освіту, можливість обирати професію, рівність у шлюбі та захист від насильства.
Але боротьба за рівність триває й сьогодні. У сучасному суспільстві все ще існують гендерні стереотипи та дискримінація, а війна в Україні лише загострила ці проблеми. Саме тому так важливо говорити про фемінізм і гендерну рівність у різних спільнотах.
І саме це зробили наші студентки, які спробували себе в якості спікерів! Завдяки своїй активності й натхненню вони провели серію інформаційних сесій, присвячених фемінізму, рівності та правам жінок.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно. Основною її метою є привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.
Акція проводиться у Вінницькому транспортному фаховому коледжі задля активізації роботи педагогів , які здійснюють свою діяльність у цьому напрямі, а також з метою підвищення обізнаності молоді.

1

3 грудня для кураторів груп представниками ГО Джерело Надії України було проведено інформаційну зустріч на тему : « Реагування та взаємодія у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству по відношенню до дітей соціально незахищених категорій».Проведено інформування працівників закладу , які контактують з дітьми , про захист дітей від усіх форм насильства, у тому числі домашнього насильства, експлуатації,найгірших форм дитячої праці , інших проявів жорстокого поводження з дітьми.
Дякуємо за співпрацю та корисну інформацію.

1  2  3 

25.09.2024 року до здобувачів освіти групи 2-ОП-17/1с (куратор Алла Гавриш) на виховну годину завітали гості з громадської організації « Джерело надії».
Цікаво та пізнавально пройшли тренінги по зняттю морально-психологічних навантажень « Зосереджене дихання», «Струсити стрес» та «Дихати і малювати». Вони особливо актуальні для студентів нового набору, які проходять адаптацію в умовах воєнного часу.

З 23.09 по 26.09.2024 у Вінницькому транспортному фаховому коледжі було проведено Тиждень протидії булінгу. Куратори груп провели виховні години «Булінг - це насилля», здобувачі освіти груп нового набору разом із кураторами прийняли участь у конкурсі плакатів «Стоп булінг!»

Практичний психолог Вероніка Сітарук провела інформаційну годину для мешканців гуртожитку. Мета заходу: ознайомлення студентів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії до переживань однолітків; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації

1  2 

3 

24.09.2024р. здобувачі освіти групи 2-ВО-11 спільно із куратором Олександром Грабовським були на виховній годині в громадській організації «Джерело надії». Із студентами були проведені тренінги по зняттю морально-психологічних навантажень, застосовані методики релаксу, художнього відволікання та емоційного розвантаження. Щиро вдячні організаторам за цікаво проведений час.

Здобувачі освіти Вінницького транспортного фахового коледжу разом і практичним психологом Веронікою Сітарук відвідали Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат», де було проведено Всеукраїнський Проект за підтримки Міністерства молоді та спорту України «Тренінг психічного здоров’я «Мій спокій – моя сила».

Метою проекту є розвиток психічної стійкості серед молоді через опанування практичних технік керування емоціями та подолання стресу. Проєкт має на меті допомогти учасникам зберігати психічне здоров'я, підтримувати себе та близьких у кризових ситуаціях, а також покращити соціальні навички для адаптації до викликів сучасного світу завдяки професійному спікеру-психологу

1  2 

В Україні щороку 17 вересня за указом Президента України від 2008 року святкують День рятівника.

Рятувальники щоденно виїжджають за викликом на пожежі, рятують постраждалих людей і тварин під час обстрілів, знищують ворожі боєприпаси, гасять, розбирають завали та допомагають тваринам. У День рятівника здобувачі освіти Вінницького транспортного фахового коледжу групи 3-ВО-9: Юлія ДЕНИСЮК та Денис НЕДОВІСА привітали представників адміністрації, викладачів та студентів відділення спеціальності 261 Пожежна безпека та побажали усім міцного здоров'я, сили, наснаги, витравалості. Студенти відзначили, що надзвичайно щасливі здобувати освіту у Вінницькому транспортному фаховому коледжі під керівництвом професіоналів.

1  2  7